Atletizm.org

Özge Gürler’ için Arşiv

Milli yildizlarimiz , dünya yıldızlarıyla hazırlanıyor!

02 Nisan 2016 Yazan admin

Antalya Belek’te bulunan Gloria Sports Arena’daki milli takım kampında, Almanya Atmalar Milli Takımı’nın yanı sıra yüksek atlama dünya şampiyonu Ukraynalı Bogdan Bondarenko ile üç adım atlama ve 400 metre engellide Avrupa şampiyonları Ukraynalı Olga Saladukha ve İsviçreli Kariem Hussein de yer alıyor.

tmp_15819-images(2)1370658901

Olimpiyat kotası alan milli atletlerden, 100 ve 200 metrede Ramil Guliyev, 400 metre engellide Yasmani Copello Escobar, güllede Emel Dereli, çekiç atmada Kıvılcım Kaya Salman ve yürüyüşte Mert Atlı’nın yanı sıra, olimpik kadroda yer alan, çekiç atmada Tuğçe Şahutoğlu, 100 metre engellide Nevin Yanıt Baltacı, gülle atmada Murat Gündüz ile yürüyüşte Özgür Ozan Pamuk, branşlarının en iyi atletleriyle birlikte çalışıyor.

Kampta ayrıca milli atletler Furkan Şen, Aykut Ay, Fatih Aktaş, Cumali Umutcan Emektaş, Mahsum Korkmaz, Ertan Özkan, Halit Kılıç, Fahri Arsoy, Tolga Yılmaz, Batuhan Buğra Eruygun, Nimet Karakuş, Özge Gürler, Nazmiye Ocak, Ezgi Şayır ve Erkin Özkan da bulunuyor.

Antalya kampının yanı sıra Erzurum ve İzmir’de olimpiyat hazırlıkları devam ediyor. Erzurum’daki mesafeler kampında Esma Aydemir, Hatice Ünzir, Hakan Duvar, Fadime Suna Çelik, Sümeyye Erol, Emine Akbingöl, Derya Kunur ve Mehtap Altun, İzmir’deki sprint kampında ise Elif Yıldırım, Mustafa Güneş, Özge Soylu, İlkay Avcı, Soner Yalçınkaya, Buket Katya Orhonsayın, Asya Çulhaoğlu ve Yiğit Fikri Atalı hazırlıklarını sürdürüyor.

 

NTV

SÜPER LİG & 1. LİGYARIŞMA SONUÇLARI

16 Ağustos 2010 Yazan admin

Ankara Naili Moran Atletizmde Sahasında iki gün süren yarışmalarda bayanlarda ve erkeklerde Enka Spor Kulübünün birinciliği ile tamamlandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü bayanlarda ve erkeklerde ikinci sıradaki yerini korurken, bayanlarda üçüncü sırada Beşiktaş Jimnastik Kulübü, erkeklerde ise üçüncülüğü İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü elde etti.

1.Ligde ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıt Spor Kulübü bayanlarda ve erkeklerde birinci olurken, erkeklerde ikinciliği Rize Gençlik ve Spor Kulübü, bayanlarda ikinciliği ise İstanbul Olimpik Spor Kulübü elde ederek önümüzdeki sezon süper ligde yarışma hakkı elde ettiler.
Süper Lig şampiyonları ise 29-30 Ağustos 2010 tarihlerinde yapılacak final kademesi yarışmalarında belli olacaktır.
1.Lig Puan Durumu
Bayanlar:
Kocaeli Büyükşehir Belediye Spor Kulübü      244,5 Puan
İstanbul Olimpik Spor Kulübü                        226,5 Puan
Eskişehir Anadolu Üniv. Spor Kulübü             217 Puan
İstanbul Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü        214 Puan
Rize Gençlik ve Spor Kulübü                         148 Puan
Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü       134 Puan
Kütahya Tarım Kredi ve Ülkü Spor Kulübü     111 Puan
Erkekler:
Kocaeli Büyükşehir Belediye Spor Kulübü          272,5 Puan
Rize Gençlik ve Spor Kulübü                             239 Puan
Eskişehir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü        207,5 Puan
İstanbul Olimpik Spor Kulübü                            193,5 Puan
İzmir Havagücü Spor Kulübü                             166 Puan
Sivas Özdemir Spor Kulübü                               149,5 Puan
Mersin Amatör Atletizm Spor Kulübü                  113 Puan
İstanbul Boğaziçi Spor Kulübü                             82 Puan
Süper Lig Puan Durumu
Bayanlar:
İstanbul Enka Spor Kulübü                           287 Puan
İstanbul Fenerbahçe Spor Kulübü                  266 Puan
İstanbul Beşiktaş Jimnastik Spor Kulübü        177 Puan
Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü        154 Puan
İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü         136 Puan
Ankara Ego Spor Kulübü                              131 Puan
Kocaeli Yuvacık Spor Kulübü                       107 Puan
Kayseri Şeker Spor Kulübü                           100 Puan
Erkekler:
İstanbul Enka Spor Kulübü                      299 Puan
İstanbul Fenerbahçe Spor Kulübü             258 Puan
İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü   182 Puan
İstanbul Galatasaray Spor Kulübü             171 Puan
Ankara Karagücü Spor Kulübü                 145 Puan
Ankara Ego Spor Kulübü                         130 Puan
İstanbul Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü  127 Puan
Ankara Jandarmagücü Spor Kulübü          115 Puan
Mehmet Güzel 300 Metreyi 33,89sn’de koşarak Gençler Türkiye Rekorunun yeni sahibi oldu. Önceki rekor 34,50 ile Tuncay Örs’e aitti.
Birsen Engin 400m’yi 52,82sn’de koşarak, 53,11sn ile  Özge Gürler’e ait Türkiye Rekorunu kırmış oldu.
Tüm Yarışma Sonuçları
1.Lig Yarışmaları
Süper Lig Yarışmaları
Designed edit www.hostcu.com.