Atletizm.org

23 yaş altı’ için Arşiv

Gamzeden Altın

15 Temmuz 2013 Yazan admin

23 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda, bayanlar 5 bin metre yarışında piste çıkan Gamze Bulut, altın madalya kazandı.

gamze-bulut

 

Finlandiya’nın Tampere kentinde süren şampiyonada Gamze Bulut, 15:45.03 ile kariyerinin en iyi derecesini yaparak, altın madalyaya uzandı. Azeri atlet Layes Abdullayeva 15:51.72 ile ikinci, Büyük Britanyalı Kate Avery 15:54.07 ile üçüncü sırada yer aldı. 

Aynı yarışta mücadele eden Türk sporculardan Esma Aydemir 16:28.68 ile 12. sırada yer alırken, başlangıç listesinde ismi olmasına rağmen Burcu Büyükbezgin, piste çıkmadı.

Bayanlar 1500 metrede piste çıkan Elif Karabulut ise 12 atletin yer aldığı yarışta, 4:19.87’lik derecesiyle 8. oldu.

TBMM 90. Yıl Kros’u koşuldu..

16 Şubat 2010 Yazan admin

Etlik Kasalar Kros Parkuru’nda düzenlenen ve TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca’nın start verdiği yarışlar, büyükler, 23 yaş altı,

geçler ve yıldızlar kategorilerinde yapıldı.

kros01

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Sağlam ve TBMM yetkililerinin de bulunduğu yarışlarda dereceye giren ilk 3 sporcuya, madalyanın yanı sıra, tam, yarım ve çeyrek altın da verildi. Sporcuların ödüllerini, TBMM Genel Sekreteri Koca verdi.

Alınan sonuçlar şöyle:
-BÜYÜK ERKEKLER 10 BİN METRE-

1. Fatih Bilgiç (Konya) 36:02
2. Muğdat Öztürk (Van) 36:26
3. Arif Delen (İstanbul) 36:33

-BÜYÜK BAYANLAR 6 BİN METRE-
1. Binnaz Uslu (Antalya) 24:11
2. Narin Kahraman (Aksaray) 24:52
3. Nilay Esen (Hatay) 25:02

-23 YAŞ ALTI ERKEKLER 10 BİN METRE-
1. Hasan Pak (Aksaray) 36:06
2. Vedat Gönen (Ağrı) 36:31
3. Erdinç Ekin (Aksaray) 36:31

-23 YAŞ ALTI BAYANLAR 6 BİN METRE-
1. Süheyla Adıyaman (Van) 25:10
2. Hülya Baştuğ (Aksaray) 25:34
3. Hülya Onçun (Isparta) 25:48

-GENÇ ERKEKLER 6 BİN METRE-
1. Murat Orak (Elazığ) 21:12
2. Mehmet Şirin Erdoğan (Bursa) 21:18
3. Mustafa Demir (Nevşehir) 21:29

-GENÇ BAYANLAR 4 BİN METRE-
1. Esma Aydemir (Antalya) 16:34
2. Tuğba Karakaya (Kayseri) 16:40
3. Zeynep Yok (Van) 16:49

-YILDIZ ERKEKLER 3 BİN METRE-
1. Ramazan Sönmez (Karaman) 09:46
2. Yunus Erdoğan (İstanbul) 09:47
3. Erkan Çelik (Muş) 09:53

-YILDIZ BAYANLAR 2 BİN METRE-
1. Ayşe Argun Aksaray 07:34
2. Emine Hatun Tuna (Hatay) 07:43
3. Sevda Hanım Seyiç (Trabzon) 07:49

Designed edit www.hostcu.com.