Atletizm.org

Mehmet Terzi’ için Arşiv

Süper Lig ve 1.Lig 1. Kademe Yarışma Sonuçları

07 Haziran 2010 Yazan admin

Bursa’ da yapılan Kulüplerarası Süper Lig ve 1.Lig 1. Kademe Yarışmaları ile Federasyon Deneme Yarışmaları rekor ile sonlandı. Enka Spor Kulübünün sporcusu Tuncay ÖRS 400 metre Engelli koşusunda 50.13 ‘ lük derecesiyle Yeni Türkiye Rekorunu kırdı. Eski rekor 50.70’ lik derecesiyle yine aynı sporcuya aitti.

Bursa Olimpik Atletizm Sahasında iki gün süren Atletizm yarışmalarına Süper lige 114 bayan, 130 erkek, 1. Lig’ e 78 bayan, 100 erkek, Federasyon Denemeye ise 50 bayan, 80 erkek sporcu olmak üzere toplam 652 sporcu katıldı.

Bursa Olimpik Atletizm Sahasında iki gün süren Atletizm yarışmalarına Süper lige 114 bayan, 130 erkek, 1. Lig’ e 78 bayan, 100 erkek, Federasyon Denemeye ise 50 bayan, 80 erkek sporcu olmak üzere toplam 652 sporcu katıldı.

200 metre erkekler branşında ise İzzet Safer 21.33’lük derecesiyle 1.olurken, Hakan Karacaoğlu 21.50’lik derecesiyle 2., Ferhat Altunkalem 21.78’lik derecesiyle 3.olmuştur.

Disk atma erkeklerde Ercüment Olgundeniz 56.49’luk derecesiyle 1., Talat Erdoğan 50.22’lik derecesiyle 2., Armağan Anıl Uğurdil 45.51’lik derecesiyle 3.olmuştur.
Yarışmalar sonunda Süper ligi Bayan ve Erkeklerde Enka Spor Kulübü, 1. Ligi ise bayan ve erkeklerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü birincilikle tamamlandı.
Yarışmalar boyunca Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kuruluşları Dairesi Başkanı Nurettin ÖZEN, Federasyon Başkanı Mehmet TERZİ, Federasyon Asbaşkanlarından Ekrem AY, Yönetim Kururlu Üyeleri Hasan DURUCASU, Barbaros FIRAL, Muammer SUBAŞI, Hüsnü ORAL,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer GÜMÜŞ, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Koordinatörlerinden Rıfat VAREL, Dilek KARADENİZ ve Atletizm Camiasının önde gelen isimleri katılmıştır.
1.ve 2.Gün Yarışma Sonuçları
Süper Lig Bayanlar
Süper Lig Erkekler
1.Lig Bayanlar
1.Lig Erkekler
Federasyon Deneme Bayanlar
Federasyon Deneme Erkekler

TBMM 90. Yıl Kros’u koşuldu..

16 Şubat 2010 Yazan admin

Etlik Kasalar Kros Parkuru’nda düzenlenen ve TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca’nın start verdiği yarışlar, büyükler, 23 yaş altı,

geçler ve yıldızlar kategorilerinde yapıldı.

kros01

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Sağlam ve TBMM yetkililerinin de bulunduğu yarışlarda dereceye giren ilk 3 sporcuya, madalyanın yanı sıra, tam, yarım ve çeyrek altın da verildi. Sporcuların ödüllerini, TBMM Genel Sekreteri Koca verdi.

Alınan sonuçlar şöyle:
-BÜYÜK ERKEKLER 10 BİN METRE-

1. Fatih Bilgiç (Konya) 36:02
2. Muğdat Öztürk (Van) 36:26
3. Arif Delen (İstanbul) 36:33

-BÜYÜK BAYANLAR 6 BİN METRE-
1. Binnaz Uslu (Antalya) 24:11
2. Narin Kahraman (Aksaray) 24:52
3. Nilay Esen (Hatay) 25:02

-23 YAŞ ALTI ERKEKLER 10 BİN METRE-
1. Hasan Pak (Aksaray) 36:06
2. Vedat Gönen (Ağrı) 36:31
3. Erdinç Ekin (Aksaray) 36:31

-23 YAŞ ALTI BAYANLAR 6 BİN METRE-
1. Süheyla Adıyaman (Van) 25:10
2. Hülya Baştuğ (Aksaray) 25:34
3. Hülya Onçun (Isparta) 25:48

-GENÇ ERKEKLER 6 BİN METRE-
1. Murat Orak (Elazığ) 21:12
2. Mehmet Şirin Erdoğan (Bursa) 21:18
3. Mustafa Demir (Nevşehir) 21:29

-GENÇ BAYANLAR 4 BİN METRE-
1. Esma Aydemir (Antalya) 16:34
2. Tuğba Karakaya (Kayseri) 16:40
3. Zeynep Yok (Van) 16:49

-YILDIZ ERKEKLER 3 BİN METRE-
1. Ramazan Sönmez (Karaman) 09:46
2. Yunus Erdoğan (İstanbul) 09:47
3. Erkan Çelik (Muş) 09:53

-YILDIZ BAYANLAR 2 BİN METRE-
1. Ayşe Argun Aksaray 07:34
2. Emine Hatun Tuna (Hatay) 07:43
3. Sevda Hanım Seyiç (Trabzon) 07:49

Designed edit www.hostcu.com.