Atletizm.org

Kartal Atletizmede transfer Yaptı

23 Kasım 2010 Yazan admin

Ssiyah beyazlı kulüp bir bomba da atletizmde patlattı. Bulgaristan’da güzelliği ile de ününe ün katan Türk asıllı atlet Tezcan Naimova artık Beşiktaş için koşacak.

Geçen yıldan beri Türkiyeye gelmeyi isteyen Sporcunun 2009 Yayınlanan bir röportajı

….

Bulgaristan’dan Türkiye’ye Deliorman’dan güreş dalgası ile başlayan, halterde Rodop’tan Naim Süleymanoğlu ve Halil Mutlu ile vitrin yapan spor göçüne, şimdi de atletizm pistlerinde güzelliği ile de dikkat çeken bir dünya yıldızı damgasını vurmak istiyor.

Plovdivli Tezcan Naimova’nın kalbi Türk milli forması için atıyor. Ay yıldızlı forma ile yarışmak için Türkiye’den teklifler aldığını söyleyen Naimova, “Türkiye bir sporcu cenneti. Bulgaristan’dan değişik spor dallarında çok sayıda soydaş sporcuyu barındıran ve büyük imkanlar sağlayan bir ülke. Bulgaristan Türk’ü bir sporcu olarak, Türk Milli Takım forması ile yarışmayı arzuluyorum” dedi.
Pistlerdeki başarısı kadar güzelliği ile de dikkat çeken 22 yaşındaki Naimova, Veliko Trnova Üniversitesi’nde öğrenimini sürdürüyor ve 2006 yılı 100 metre Dünya Gençler Şampiyonu.

….

Popularity: 1% [?]1 Yorum yapılmış “Kartal Atletizmede transfer Yaptı”

  1. abdurrahman dedi ki:

    çok güzel bir haber. tezcanı beşiktaş formasıyla yarışırken görmek büyük bir mutluluk ve heyacan verecek. beşiktaşımız ırkçılıktan çok uzak bir kulüp olduğu için çok mutluyum beşiktaş bir dünya kulubüdür hep böyle kalmasını istiyoruz.

Yorum Yapın

Designed edit www.hostcu.com.