Atletizm.org

Gay’den Dünya Rekoru

20 Mayıs 2010 Yazan admin

Manchester, İngiltere – Dün Manchester şehrinin merkezi Deansgate’de Tyson Gay, muhteşem bir çıkışla 200 metre düz kulvarda dünya rekorunun sahibi oldu.

Powerade City Games’deki galibiyeti Amerikalı atletin kasık ameliyatı sonrasında tamamen hazır olduğunu ve Usain Bolt’un kısa mesafedeki hakimiyetine son vereceğine dair söylediklerini destekler nitelikteydi.

İki rakibin bu yıl ilk nerede ve ne zaman yarışacağı belli değil, fakat Gay’in 19.41 saniyelik rekorla sezona çarpıcı bir başlangıç yapması onu en az Bolt kadar iddialı konuma getirdi.

44 yıl önce kül kulvarda vatandaşı efsanevi atlet Tommie Smith’in ulaştığı 19.5 saniyelik rekoru geçen Gay, sonuç karşısında kendisinin de şaşkın olduğunu itiraf etti.

Artık Gay, Bolt ile en az 3 kez karşılacağı IAAF Diamond Leauge serisine başlamadan önce, daha çok hız antrenmanı yapmak için işe koyulacak. %100 formda olan 100 ve 200 metrede eski dünya şampiyonu atlet,  Jamaikalı rakibinin bir diğer galibiyet serisi yakalamasını engelleyebileceğine dair kendinden çok emin.

Popularity: 1% [?]1 Yorum yapılmış “Gay’den Dünya Rekoru”

  1. erkan dedi ki:

    Gay deyip geçme bu tyson gay!…………..19.41 müthiş!….

    bu yaz gene tartan kan kokuyor!…

Yorum Yapın

Designed edit www.hostcu.com.