Atletizm.org

EAA’DAN NEŞE GÜNDOĞAN’A ÖVGÜ

15 Temmuz 2010 Yazan admin

Neşe Hocam Tebrik ederim……..

Avrupa Atletizm Birliği’nin (EAA) resmi internet sitesinde, ”Avrupa Atletizminin Kadın Liderleri Ödülü”nün Türkiye’de ilkine layık görülen Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri ve eski milli atlet Neşe Gündoğan’dan övgüyle söz edildi.
Atletizmin gelişmesine liderlik eden kadınların onurlandırılması amacıyla tüm Avrupa ülkelerinde verilmeye başlanan ödülünü geçtiğimiz yılsonundaki Atletizm Gala Gecesi’nde TBMM Genel Sekreteri Ali Osman Koca’nın elinden alan Gündoğan, EAA tarafından kendisiyle yapılan bir röportaj ile atletizm severlere tanıtıldı.
Neşe Gündoğan’ın kariyeri boyunca kadınların spor kurumlarında eşit temsil edilmesinin sadık bir savunucusu olduğu belirtilen haberde, Gündoğan’ın Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu’na seçilen ilk kadın olduğu vurgulanarak, bugün Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin kurullarındaki üyelerin yüzde 30’dan fazlasının kadın olduğuna dikkat çekildi.
Haberde, “ülkesinin atletizminde genç kızlar için bir rehber ışık” olarak nitelenen Gündoğan’ın aktif atletizm yaşantısından sonra antrenörlük ve yöneticilik kademelerinde verdiği hizmetler takdirle anılıyor.
EAA’ nın Haber Metnini Okumak İçin Tıklayınız…

Popularity: 1% [?]Yorum Yapın

Designed edit www.hostcu.com.