Atletizm.org

Darıca Yarı Maratonu Koşuldu

08 Ekim 2013 Yazan admin

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Uluslararası Darıca Yarı Maratonu, yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

darica-yari-maratonu-nda-birincilikler

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Uluslararası Darıca Yarı Maratonu, yerli ve yabancı olmak üzere yaklaşık 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın startını verdiği 21 kilometrelik yarı maraton koşusu, Darıca Belediyesi Hizmet Binası önünde başladı. Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği koşuda kadınlarda ve erkeklerde Kenyalı atletler birincilik ipini göğüsledi.

Erkeklerde Kenyalı Edwin Kibet, 1:02:23’lük derecesiyle birinci oldu ve aynı zamanda parkur rekorunu kırdı. Yine Kenyalı sporcu Evans Kiplagat 1:02:50 ile ikincilik elde ederken Faslı sporcu Abdelhadi El Mouaziz 1:03:33’lük derecesiyle üçüncü oldu.

Türk atletlerden Nuri Kömür 1:08:51 ile sekizinci, Rıdvan Alper Afacan da 1:11:16’lık derecesiyle 11’inci olarak koşuyu tamamladı.

Kadınlarda Kenya’dan Visiline Jepkesho 1:11:50 ile kürsünün ilk sırasında yer alırken, milli atletlerimizden Burcu Büyükbezgin 1:14:44’lük derecesiyle ikinci, Ümmü Kiraz ise 1:15:16 ile üçüncü oldu.

Milli sporcularımızdan Bahar Doğan 1:17:46’lık derecesiyle altıncı, Özlem Kaya ise 1:18:51 ile yedinci oldu.

3. Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’ndan 15 dakika sonra başlayan ve 4 bin kişinin ter döktüğü halk koşusunun startını ise Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar verdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı statüsü ile ilk organizasyonuna katılan Fatih Çintimar, Darıca’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Bu tür koşuların çoğalması gerektiğini vurgulayan Federasyon Başkanı Çintimar, “Halkımıza sporu sevdirmek zorundayız. Mesaimizi sürekli bu yönde harcamalıyız. Burada çok güzel bir atmosfer var ve gerçekten başarılı bir organizasyon yapılmış. Başta Darıca Belediye Başkanı Sayın Şükrü Karabacak olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Popularity: unranked [?]Yorum Yapın

Designed edit www.hostcu.com.