Atletizm.org

Atletizm’de Melis Mey Şoku

18 Kasım 2009 Yazan admin

Dünya Şampiyonası’nın bronz madalyalı atleti Melis Mey, milli takıma ve Türkiye’ye veda etme hazırlığı yapıyor

 

107587

Dünya Şampiyonası’nın bronz madalyalı atleti Karin Melis Mey ve antrenörü Stromenger verilen sözlerin yerine getirilmediği gerekçesiyle milli takıma ve Türkiye’ye veda etme hazırlığı yapıyor

Dünya Atletizm Şampiyonası’nın son gününde Türkiye’ye kazandırdığı bronz madalya ile tesellimiz ve gururumuz olan Güney Afrika asıllı atletimiz Karin Melis Mey, şok bir kararla milli takıma veda etmeye hazırlanıyor.

Şampiyonada 6.80’lik atlayışıyla dünya üçüncüsü olarak ay-yıldızlı bayrağı Berlin Olimpiyat Stadı’nın gönderine çektiren Melis Mey ve antrenörü Charley Stromenger, GSGM ve Atletizm Federasyonu’nun ilgisizliğine isyan etti.

Dünya Şampiyonası’nın ardından yaklaşık üç aylık bir süre geçmesine rağmen Melis Mey’in antrenörü Stromenger’e “sözleşme” yapılacağı sözü verilmesine rağmen hiç bir girişimde bulunulmaması ve maaş bağlanmaması ikiliyi yeni ülke arayışlarına itti.

Konuyla ilgili sıkıntılarını sık sık dile getiren Melis Mey’in antrenörü Charley Stromenger yakın çevresine verilen sözlerin yerine getirilmemesi halinde zorunlu arayışlar içine girmek zorunda kalacaklarını söylediği iddia ediliyor.

Ülke tercihi konusunda en isabetli seçimi yaparak Türkiye’ye geldiklerini ancak sonraki süreçte sıkıntılar yaşamaya başladıklarını dile getiren Stromenger ilgisizliğe isyan ederek, “Bir bocalama yaşadığımız geçiş döneminde olimpiyat ve avrupa şampiyonasında başarılı olamadığımız için hiç bir beklenti içine girmedik. Ancak dünya şampiyonasında bu ülkeye bir madalya kazandırdık. Yetkililer sözleşmeli antrenör olarak görev yapacağımı söylediler. Ancak şu ana kadar hiç bir girişimleri olmadı. Ben işimi profesyonelce yapıyorum. Karşı taraftan da profesyonellik beklerim. Antrenörlük benim mesleğim. Şu ana kadar hiç bir ücret almadım. Para kazanamayacaksam niye yapayım. Kazanacağım bir ülkeye giderim” sözleriyle sıkıntısını dile getirdiği belirtiliyor.

Avustralya’dan teklif!

Yaşadığı sıkıntıyı ve mutsuzluğu uluslararası organizasyonlarda da dile getiren Charley Stromenger’e ilk teklif Avustralya Atletizm Federasyonu’ndan geldi. Başarılı antrenörü yüksek bir maaşla milli takımın başına geçirmeyi düşünen Avustralyalı yetkililer Karin Melis Mey’i de ikna etmesi halinde ona da her türlü imkanı sağlama sözü verdiler. Bu cazip teklif için yılbaşına kadar süre isteyen Stromenger’in gelişmelere göre kararını kısa süre içinde vermesi bekleniyor.

“Fenerbahçe versin!”

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda Karin Melis Mey’in bronz madalyasını ilk kutlayan ve şeref turu atması için eline Türk bayrağını verme mutluluğu yaşayan Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Nihat Doker’in bu beklentiye bir süre önce tepki gösterdiği ve “Melis’in kulübü Fenerbahçe. Antrenörünün maaşını da Fenerbahçe versin. Bizim kontenjanımız şu anda dolu” dediği belirtiliyor.

Fenerbahçe Atletizm Şube Sorumlusu Fikret Çetinkaya, Atletizm Federasyonu ve GSGM’nin Melis Mey ve antrenörü Stromenger’e karşı hak etmedikleri bir tavır sergilendiğini belirterek, “Gelişmeleri üzüntüyle ve dikkatle takip ediyoruz. Sporcuları hiç bir varlık gösteremeyen Guillermo de la Tore, Astopkovich ve Dimitri Mindov gibi yabancı hocalar devletten maaşlarını tıkır tıkır alırken bu ülkeye madalya onuru yaşatmış bir sporcunun hocasına sözleşme yapılmıyor.

IAAF’ın elit antrenörler listesinde yer alan Stromenger’e bir çok ülkeden teklif var. Bu ilgisizlikten bıkar ve giderse ya Melis Mey de gider ya da moralmen biter. Bu da Türk atletizmi için büyük bir kayıp olur” diye konuştu.

Popularity: 1% [?]Yorum Yapın

Designed edit www.hostcu.com.