Atletizm.org

Nilay Esen transfer oldu!

27 Mart 2009 Yazan admin

Atletizm Milli Takım antrenörü Mecit Ölçer yaptığı açıklamada, 5 yıldır Hatay Gençlik ve Spor Kulübü adına yarışan Nilay Esen’in, ilgisizlik nedeniyle transfer olduğunu, bu gelişmenin diğer sporcuları da olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Nilay’ın 2012 yılında Londra’da yapılacak Olimpiyat Oyunları’na hazırlandığını ifade eden Ölçer, şöyle devam etti:
”Nilay’ın Balkan Maraton birinciliği, Uluslararası Avrasya Maratonu üçüncülüğü, Balkan kros ikinciliği, Üniversitelerarası Türkiye üçüncülüğü, Avrupa Dağ yarışı altıncılığı gibi önemli dereceleri bulunuyor. Aylardır Nilay’ın antrenmana hazırlanması, gıda, araç-gereç ve sürekli kullanmak zorunda olduğu vitamin hapları için gerekli olan 500-800 Tl’yi verecek sponsor aradık. Ne yazık ki Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu’nun bireysel desteği dışında herkes bize sırtını döndü. Bu nedenle, Nilay’a iyi olanaklar sağlayan, ayrıca müsabakalara uçak ile gidip-dönmesine katkı veren Kocaeli Büyükşehir Belediyespor’a transferine üzülerek izin verdik. Geçmişte Pekin Olimpiyatları’na katılan bedensel engelli milli okçu Gülbin Su da aynı sorunları yaşadı. Hatay’da futbolun dışındaki branşları spor olarak görmeyenleri kınıyoruz.”

Nilay’ın geçen yıl Denizli’de yapılan Üniversitelerarası Türkiye Kros Şampiyonası’nda güçlü rakiplerine rağmen 3. olduğunu hatırlatan Ölçer, ”Nilay aynı zamanda Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 3. sınıf öğrencisidir. Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonası’nda üçüncü olunca MKÜ Rektörü Şerefettin Canda, tüm medya mensuplarının önünde Nilay’a her ay düzenli bir şekilde MKÜ Vakfı’ndan 100 TL verileceğini söyledi. Nilay’a vakıf yöneticileri sadece 2 ay para ödediler. Onda sonra da hiçbir gerekçe göstermeden kestiler. 100 TL çok küçük bir para, ancak Nilay’ın ulaşım harcamalarını karşılıyordu” diye konuştu.

-REKTÖR CANDA: ”NİLAY’A VAKIF ARACILIĞIYLA DESTEK SÜRECEK”-
MKÜ Rektörü Şerefettin Canda, Nilay’ın vakıf tarafından ödenen paranın kesildiğinden haberinin olmadığını belirterek, şunları kaydetti:
”Nilay’a her ay 100 TL verilmesini ben istedim. Çünkü, Nilay, sporda hem üniversitemizin hem de Hatay’ın adını duyuruyor. Paranın neden kesildiğini anlamış değilim. Yetkilerle görüştüm. Vakıf desteğini artırarak sürdürecek. Bu gibi sporculara sahip çıkmak bizim birinci görevimiz. Bu gelişmelerden haberim olmadı. Çok üzüldüm. Sorumluların savunmalarını alacağım. Ayrıca Nilay’ın Kocaeli’ye transferi de beni olumsuz etkiledi. Nilay’lar kolay yetişmiyor.”

Popularity: 1% [?]2 Yorum yapılmış “Nilay Esen transfer oldu!”

  1. ferhat dedi ki:
    Wordlist açılırken hata!