Atletizm.org

CAS’ta Süreyya Ayhan duruşması!

03 Nisan 2009 Yazan admin

Milli Atlet Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop’a yarışmalardan men cezalarının kaldırılmasıyla ilgili olarak Uluslararası Spor Tahkim Kurulu nezdinde açılan davanın duruşması yapıldı.. Karar daha sonra açıklanacak..

İsviçre’nin Cenevre kentindeki duruşmaya, CAS Duruşma Başkanı Quentin Byrne, CAS üyeleri Kısmet Erkiner, PROf. Dr. Christoph Vedder, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Temsilcileri Habib Cisse, Thomas Capdevielle, Prof. Dr. Christine Ayotte, Atletizm Federasyonu’nu (TAF) temsilen genel sekreter Nihat Doker, milli atlet Süreyya Ayhan Kop, antrenör Yücel Kop, avukat Osman Buldan ve tercüman Mümtaz Serdar Yılmaz katıldı.

Kop çiftinin avukatı Osman Buldan yaklaşık 10 saat süren duruşma sonrası yaptığı açıklamada CAS’ın kararını daha sonra açıklayacağını söyledi.

Duruşmada tarafların çokluğu nedeniyle uzun bir mahkeme sürecinin yaşandığını ifade eden Buldan, şunları söyledi:
”Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu tarafından onaylanan men cezalarıyla ilgili olarak itirazımızı yaptık. Tarafların çokluğu süreci uzatıyor. Heyet bütün dosyaları A’dan Z’ye inceledi. Düzgün bir inceleme yapılıyor. Kendi aralarında müzakere yaptıktan sonra kararı ileri bir tarihte açıklayacaklarını söylediler.”

GSGM Tahkim Kurulu milli atlet Süreyya Ayhan Kop’a 4 yıl, eşi ve antrenörü Yücel Kop’a ise 2 yıl yarışmalardan men cezası vermişti.

Popularity: 1% [?]Yorum Yapın

Designed edit www.hostcu.com.