Atletizm.org

Alper Kulaksız’ın hedefi ilk 3..

05 Ekim 2010 Yazan admin

Fenerbahçe Kulübü’nün başarılı milli atleti Alper Kulaksız, 2011 Gençler Avrupa Şampiyonasında uzun atlamada ilk 3’e girmeyi hedefliyor.

Fenerbahçe’yi yurt içi ve yurt dışında yapılan atletizm yarışlarında uzun atlama ve cirit atmada başarıyla temsil eden, ferdi olarak katıldığı yarışlarda altın ve gümüş madalyalar kazanan, son dönemlerde takım halindeki yarışlarda ise elde ettiği derecelerle sarı-lacivertli ekibin başarılarında pay sahibi olan 18 yaşındaki Sivaslı atlet Alper Kulaksız, 21-24 Temmuz 2011 tarihlerinde Estonya’nın başkenti Tallinn’de yapılacak Gençler Avrupa Atletizm Şampiyonasına hazırlanıyor.

Samsun’da 4-5 Eylül tarihlerinde yapılan Türkiye Gençler Atletizm Ligi final kademesi yarışlarında ve Polonya’nın Bydgoszcz kentinde 18 Eylül’de yapılan Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası (A) Grubu atletizm yarışlarında uzun atlamada ve cirit atmada elde ettiği başarılarla dikkatleri üzerine çeken Kulaksız, Estonya’da yapılacak Gençler Avrupa Şampiyonasında ilk 3’e girmeyi hedefliyor.

Polonya’da, Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası (A) grubu atletizm yarışlarında bayanlarda takım halinde birinci, erkeklerde ise ikinci olarak Türk atletizm tarihinde önemli bir başarıya imza atan Fenerbahçe’nin gelecek vaat eden atletlerinden biri olan Kulaksız, Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyor.

Bu yıl Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü kazanan ve eğitimine başlayan Kulaksız, Estonya’daki yarış için antrenmanlarını aralıksız sürdürüyor.

Kulaksız, 2 yıldır Fenerbahçe’nin lisanslı atleti olarak yarışlara katıldığını belirterek, “Atletizme orta okul yıllarında beden eğitimi öğretmenimin yönlendirmesiyle başladım. Beden eğitimi öğretmenim, o dönemde beni Şenol Özdemir hocayla tanıştırdı. Özdemir Atletizmspor Kulübü’nde yetiştim, daha sonra Fenerbahçe’ye transfer oldum” dedi.

7 yıldır atletizmle uğraştığını, uzun atlama ve cirit atma branşlarında yarışlara katıldığını anlatan Kulaksız, ”Katıldığım yarışlarda kulübümü ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için çaba gösteriyorum” diye konuştu.

-SİVASLI ATLETLERİN FENERBAHÇE’YE KATKISI-
Samsun’da 4-5 Eylül tarihleri arasında yapılan Atletizm Gençler Türkiye Ligi final kademesi yarışlarında erkeklerde ve bayanlarda kulüplerinin şampiyon olduğunu ifade eden Kulaksız, “Benimle birlikte Sivaslı atlet Muhammed Emin Tan, kategorimizde ilk sırayı aldık. Ben uzun atlamada 7 metre 42 santimetrelik derecemle, cirit atmada ise 58 metre 52 santimetrelik derecemle birinci oldum. Emin ise 3 bin metre engellide birinci oldu” dedi.

Kulüplerinin Türkiye’yi Gençler Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda temsil ettiğini anlatan Kulaksız, Polonya’da yapılan yarışlarda takım halinde önemli başarılara imza attıklarını belirterek, ”Polonya’da ben uzun atlamada 7 metre 22 santimetrelik derecemle birinci oldum, cirit atmada ise 60 metre 33 santimetrelik derecemle dördüncü oldum. Bu yarışlarda benimle birlikte Sivaslı atlet Muhammed Emin Tan da ter döktü. Emin de 3 bin metre engelli koşuda ikinci oldu. Takım halinde çok iyi bir yarış çıkardık, Polonya’da iyi dereceler elde ettik. Takımımızın Polonya’da ikinci olmasında benim, Emin’in ve diğer arkadaşların büyük katkıları oldu” ifadelerini kullandı.

Estonya’nın başkenti Tallinn’de yapılacak Gençler Avrupa Atletizm Şampiyonasına hazırlandığını ifade eden Kulaksız, “Hedefim, 2011’deki Gençler Avrupa Şampiyonasında uzun atlamada ilk 3’e girmek. Şampiyonada altın madalya kazanırsam, daha da mutlu olurum” dedi.

Kulaksız, kendisine her zaman destek olan antrenörleri ve ailesi ile bu spora başlamasına vesile olan öğretmenine teşekkür etti.

Popularity: 1% [?]Yorum Yapın

Designed edit www.hostcu.com.